Festival NEKROPOLIS

Projekt vznikl s laskavou podporou: Hlavního města Praha a MKČR
Fotografie v tiskovém rozlišení: DAMUZA-festival-nekropolis.zip
Specifikace představení k tisku: DAMUZA-festival-nekropolis.pdf

Festival Nekropolis

Kde život končí, festival Nekropolis začíná…

Hudbou a divadlem, vážně i nevážně prolomit strach ze smrti – takový cíl si klade první ročník festivalu pro celou rodinu Nekropolis, který se uskuteční před Dušičkami ve dnech 28. a 29. října v pražském Paláci Akropolis. Vstupenky k dostání na www.palacakropolis.cz

Během Nekropolis se mohou diváci těšit na 8 různých vystoupení – loutkové představení, storytelling a koncerty. Festival se v čase před svátkem zemřelých snaží otevírat otázky týkající se smrti – je pro nás toto téma tabu? Mluvíme otevřeně o smrti před dětmi? Máme z ní strach my, dospělí? A jak se na fenomén smrti dívají jiné kultury? Hravé i hloubavé odpovědi na tyto otázky přináší první ročník divadelního a hudebního festivalu určeného pro celou rodinu Nekropolis, který spolupořádá Studio DAMÚZA a Palác Akropolis.

Práce a tvorba loutkového mága Matija Solce a jeho přátel tvoří hlavní osu festivalového programu. V sobotu 28. října uvede Solce pohádku pro děti od 4 let – představení Pulcinella oživí postavu z italského maňáskového divadla, která nerespektuje žádné autority a nezná strach. S tvorbou slovinského loutkového virtuóza se můžete setkat i po oba festivalové večery. V ten první uvede divadlo objektů na motivy Anny Kareniny KAR – hudební inscenaci, která si odnesla řadu ocenění zahraničních festivalů. V neděli 29. října potom Matija Solce nejdříve zahraje loutkovou revue Malé noční příběhy a poté pokřtí na bezplatně přístupném koncertu se svou kapelou Fekete Seretlek nový videoklip.

Sobotní podvečer bude patřit vyprávění mýtů, osobních příběhů, temných historek a Konečných příběhů z různých koutů světa. Skupina Storytelling CZ divákům přiblíží, jak smrt prožívali třeba Inuité, obyvatelé Oceánie starého Řecka nebo lidé za časů, „kdy země ještě byla mladá“. V neděli po poledni je na programu festivalu Nekropolis představení divadelního souboru Ústav úžasu, který malé i velké diváky zavede do říše mrtvých černou komedií Usnula jsem, ale nespím.

Na festivalu Nekropolis nebude chybět ani hudební program. V sobotu na Žižkov dorazí vynikající muzikanti z celého světa, aby s uskupením Etno HisTrio rozproudili krev radikální a proměnlivou interpretací lidové hudby všech kontinentů. Tematika smrti, vražd a šibeniček zazní v neděli z kontrabasu, houslí a cimbálu tria PONK, moravské skupiny vyrůstající z postfolkloru a dalších hudebních stylů jako například rock, blues či jazz. Posledním hřebíčkem do rakve prvního ročníku festivalu Nekropolis bude vystoupení skupiny Fekete Sereklet, která své originální hudební tvary a kompozice přetváří, míchá a hněte z tradičních lidových motivů.

PROGRAM FESTIVALU


28.10. 17:00 TEATRO MATITA: PULCINELLA
28.10. 18:30 STORYTELLING CZ: KONEČNÉ PŘÍBĚHY
28.10. 20:00 STUDIO DAMÚZA A FEKETE SERETLEK – KAR
28.10. 21:00 KONCERT ETNO HISTRIO A HOSTÉ
29.10. 14:00 ÚSTAV ÚŽASU: USNULA JSEM, ALE NESPÍM
29. 10. 19:00 TEATRO MATITA: MALÉ NOČNÍ PŘÍBĚHY
29.10. 20:00 KONCERT PONK
29.10. 21:00 KONCERT FEKETE SERETLEK

Festival nekropolis Kar Kar Kar