Premiéra nového projektu Kabaret Shakespeare

24. a 25.dubna 2013

Tvůrčí trio Lucie Trmíková – Jan Nebeský – David Prachař se již potřetí v produkci Studia DAMÚZA vrací do prostoru Teatra NoD s novou inscenací inspirovanou Shakespearovými sonety. Vedle Davida Prachaře a Lucie Trmíkové, která je také autorkou scénáře, se v hlavních rolích Kabaretu Shakespeare představí Karel Dobrý a Miloslav König. Autorem hudby je světoznámý jazzman Emil Viklický, který premiéru osobně doprovodí na klavír. Premiéry se uskuteční 24. a 25. dubna od 20:00.

Studio DAMÚZA již realizovalo s tvůrčím týmem Trmíková, Nebeský, Prachař v Teatro NoD faustovskou inscenaci Neúplný sen (David Prachař byl nominován na Cenu Sazky a Divadelních novin 2008 v oboru alternativní divadlo) a projekt NoD Quijote nominovaný na Cenu Marka Ravenhilla za inscenaci nového textu, přičemž autor hudby Pavel Fajt byl za svůj hudební počin nominován na Cenu Alfréda Radoka.

V současné době je na programu Teatra NoD již zmiňovaný NoD Quijote – existenciální komedie, v níž excelují David Prachař a Lucie Trmíková a která se dotýká základních otázek lidské existence i umělecké tvorby. Text Egona Tobiáše poskytuje hodně prostoru pro improvizaci, herci střídavě hrají a ze svých rolí vystupují. Důkazem kvalit této inscenace je i skutečnost, že je v repertoáru Studia DAMÚZA už třetí sezónu.

Pro svou novou inscenaci Kabaret Shakespeare si autorka scénáře Lucie Trmíková vybrala Shakespearovy sonety v překladu Martina Hilského, které i po několika staletích inspirují a jejichž svébytný svět poskytuje prostor pro různé výklady. Hlavními postavami Kabaretu tak bude podivný a neobvyklý milostný trojúhelník stárnoucího básníka, mladého šlechtice a záhadné Černé dámy. V jejich setkání se zrcadlí konflikty unaveného stáří, bezstarostného mládí, lásky, nenávisti a žárlivosti. V hlavních rolích se vedle Trmíkové, Prachaře představí Karel Dobrý a Miloslav König. Ansámbl doplní hudebníci – kytarista Peter Binder a hráč na violu Matěj Kroupa. Autorem hudby k této inscenaci je světoznámý jazzman Emil Viklický, který premiéru sám doprovodí.

Projekt Kabaret Shakespeare vzníká v koprodukci Studia DAMÚZA a Teatra NoD. Premiéra tohoto projektu se uskuteční ve dnech 24. a 25. dubna od 20:00 v Teatru NoD. Vstupenky v ceně 300 Kč a 180 Kč pro studenty, seniory a držitele karet ZTP a ZTP/P budou v předprodeji od 1. března v sítích Ticketportal, SMS Ticket a na pokladně v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin.

Děkujeme firmě Hayashi, která věnovala do inscenace část kostýmu! - www.hayashi.cz

Kabaret Shakespeare Studio DAMÚZA - Kabaret Shakespeare, foto: Vojtěch Morava Studio DAMÚZA - Kabaret Shakespeare, foto: Vojtěch Morava Studio DAMÚZA - Kabaret Shakespeare, foto: Vojtěch Morava Studio DAMÚZA - Kabaret Shakespeare, foto: Vojtěch Morava