One Step Before The Fall míří na Edinburgh Fringe

jeden z největších divadelních festivalů světa

Inscenace One Step Before The Fall se od 3. do 22.8. představí zahraničnímu publiku na festivalu Fringe ve skotském Edinburghu celkem 16x. Spolu s projekty Kolik váží vaše touha od VerTeDance a S/He Is Nancy Joe Miřenky Čechové a Tantehorse je součástí prestižní přehlídky Czech Dance Showcase.

„Fringe nabízí jedinečnou možnost ukázat českou taneční a divadelní tvorbu početnému mezinárodnímu odbornému i laickému publiku. Zároveň je, vzhledem ke konkurenci stovek jiných špičkových souborů z celého světa, velkou výzvou především pro samotné umělce. Právě toto zapojení české kultury do živého mezinárodního kontextu vnímám jako jedno z hlavních poslání Českých center a věřím, že se londýnské pobočce podaří účast českého divadla a tance nejen na Fringe podporovat pravidelně i v následujících letech.“ Uvádí Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

Téměř každodenní srpnový maraton českých divadelních představení na Fringe doplní řada neformálních setkání i profesní prezentace současného českého divadla organizovaná ve spolupráci s Institutem umění - Divadelním ústavem.

Zdroj: Czech Dance Showcase, Česká centra