Vodu po lžičkách

Veronika Riedlbauchová a divadelně-výtvarná skupina ECRU Site specific, pohyb, obraz, projekce zvuk

V druhé polovině května se uvnitř vyšehradských kasemat rozehraje příběh mladých lidí, kteří prochází chodbami jako svým životem.

Projít vztah, pít ho jako vodu po lžičkách, a jestli nás zláká venku déšť, nezapomenout někde nechat viset kliku ke dveřím.

Dokážeme nepotlačit specifičnost poezie, ale přitom ji převést do nových zákonitostí divadelních? Atmosféra, obraznost a motivy vybraných básní se nám staly inspirací pro pohybovou a výtvarnou metaforu, na které je představení vystavěno.

Do historizujícího prostředí zasazujeme představení, které využívá moderních divadelních principů jak po technické stránce (především různé druhy projekce, světelný design, zvuk a moderní materiály), tak i po stránce inscenační. Pohybujeme se na rozhraní různých divadelních druhů a žánrů: pohybového divadla, tance s důrazem na interakci všech divadelních složek.

Premiéra: 1. září 2007, kasematy NKP Vyšehrad v rámci festivalu VyšeHrátky

Projekt vznikl s laskavou podporou: Hlavního města Praha a MKČR
koncept: ECRU
videoprojekce: Barbora Stejskalová
režie: Veronika Riedelbauchová
scénografie: Magdalena Prousková
hrají: Anna Schmidtmajerová
Jiří Weissmann
Fotografie v tiskovém rozlišení: DAMUZA-vodu-po-lzickach.zip
Specifikace představení k tisku: DAMUZA-vodu-po-lzickach.pdf
Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová Jiří Weissmann a Anna Schmidtmajerová