Nod Quijote

„Každé šílenství ještě nutně neznamená pro člověka zlo.“

Herec David Prachař s režisérem Janem Nebeským ve své alternativní tvorbě sleduje linii velkých postav evropské literatury a staví je do konfrontace se zásadními uměleckými tématy. Hamlet part II (realizovaný v roce 1998 v divadle Komedie) zjišťoval možnosti spojení textu a pohybu, Pessoův Faust v Neúplném snu (uváděném studiem DAMÚZA od roku 2007 v experimentálním prostoru Roxy/NoD.) se zabýval tématem divadla jako takovým a nyní přichází čas na konfrontaci s výtvarným umění. Konkrétně s cyklem grafických listů na téma Don Quijote Bohuslava Reynka.

Již ustálený inscenační tým přizval ke spolupráci dramatika Egona Tobiáše a do hudební části kytaristu Joe Karafiáta, známého především z kapely The Plastic People of The Universe.

„Když ti spadne na hlavu kámen, je to opravdové zlo; ale ostatní věci, jako například hanba, ostuda, výtky a pomluvy, škodí člověku jen natolik, nakolik si jejich škodlivost uvědomuje.“ Nekončící cesta krajinou fantazie.

Pavel Fajt byl za hudbu k inscenaci Nod Qujite nominován na Cenu Alfreda Radoka 2010.

NoD Quijote byl nominován na Cenu Marka Ravenhilla za inscenaci nového textu.

Premiéra 27.října 2010, experimentální prostor ROXY/NoD

Projekt vznikl s laskavou podporou: Hlavního města Praha a MKČR
napsal: Egon Tobiáš
režie: Jan Nebeský
scénografie: Ivana Kanhauserová
Petra Vlachynská
hudba: Pavel Fajt
dramaturgie: Kateřina Šavlíková
hrají: David Prachař
Lucie Trmíková
Pavel Fajt
Joe Karafiát
Rider: soubor
Technické materiály k inscenaci: soubor
Fotografie v tiskovém rozlišení: DAMUZA-nod-quijote.zip
Specifikace představení k tisku: DAMUZA-nod-quijote.pdf
Studio DAMÚZA - NoD Quijote Studio DAMÚZA - NoD Quijote Studio DAMÚZA - NoD Quijote Studio DAMÚZA - NoD Quijote Studio DAMÚZA - NoD Quijote