Neúplný sen

Prachař, Fajt, Nebeský: Faustovská vize dvaadvacátého století!

Inscenace volně navazuje na projekt Hamlet part II, realizovaný stejnými tvůrci v roce 1998 v Divadle Komedie. Stejně jako před deseti lety tu jde o možnosti spojení improvizovaného textu s hudební rytmikou a pohybem. Vznikla tak jedinečná performance, u nás daleko široko s ničím nesrovnatelná = absolutní divadlo – „wagnerovský“ Gesamtkunstwerk. Všechny složky – výtvarná, hudební, herecká, textová – jsou v něm rovnocenné. Inspirací byly knihy Faust & Kniha neklidu I a II portugalského prosaika Ferninanda Pessoi.

Tento portugalský prozaik patří mezi nejvýznamnější literární objevy konce 20. st.

Pessoa nás uvádí do světa, ve kterém jsou stále připomínány jeho prostorové a časové souřadnice. S tíživým vědomím minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Do světa se stále přítomným neklidem a nejistotou, pramenící z nemožnosti změny. Vždy je však v textu přítomen pocit uvědomení si, který Pessoa charakterizoval v jedné ze svých básní a který je příznačný pro celou jeho tvorbu: „Celý vesmír je vězeňská cela a býti vězněm nemá co dělat s velikostí kobky."

Předloha: FERNANDO PESSOA: Faust & kniha neklidu I a II

Projekt vznikl s laskavou podporou: Hlavního města Praha a MKČR
Projekt podpořili také: městská část Praha 1
Premiéra: 28. listopadu 2007, experimentální prostor ROXY/NoD
překlad: Pavla Lidmilová
Josef Hiršal
režie: Jan Nebeský
Pavel Fajt
dramaturgie: Kateřina Šavlíková
hrají: David Prachař
Lucie Trmíková
Fotografie v tiskovém rozlišení: DAMUZA-neuplny-sen.zip
Specifikace představení k tisku: DAMUZA-neuplny-sen.pdf
Prachař, Fajt, Nebeský: Neúplný sen Prachař, Fajt, Nebeský: Neúplný sen Prachař, Fajt, Nebeský: Neúplný sen Prachař, Fajt, Nebeský: Neúplný sen Prachař, Fajt, Nebeský: Neúplný sen Prachař, Fajt, Nebeský: Neúplný sen Prachař, Fajt, Nebeský: Neúplný sen